Haz 13, 2017
2099 İzleme
3 0

Tamek Meyve Suyu Nostaljik Şişe

Editör:

Tamek Meyve Suyu Nostaljik Şişe;
Allaaammmm, yıl 1988 ve ben o düğün senin, bu park benim çılgınlar gibi geziyorum. ?

E tabii daha küçücüğüm ve çok koşturup, bol susuyorum. Her susadığımda da babacığımın yanına koşturup;

“-Baba baba, bana fişleni bu (vişneli su) alır mısın?”

Diye yalvarıyorum.

Babamda beni hemen elimden tutup en yakın bakkala götürür, kasadaki kahverengi şişelerden hangisini istersem alabileceğimi söylerdi.

Öyle büyük bir olaydı ki, o kocamannnn kasanın içinde bir sürü şişe ve ben istediğimi alabilirim. Aman tanrım ne heyecan ne sevinç benim için. İçlerinden birini özenle seçip, kasada duran bakkal amcaya uzatırdım. Bakkal amca da kasasının yanına mavi çamaşır ipi ile bağladığı demir şişe açacağı ile kapağını açar ve bana geri uzatırdı.

E sonra değmeyin keyfime.

Lıkır lıkır ohhh miss gibi tamek meyve suyu.

Düğünlere gittiğimizde beyaz düğün pastasının yanında kahverengi Tamek’i görünce sevinçten havalara uçardım. Büyükler gibi şişeden birşeyler içmenin keyfiydi Tamek meyve suları.

Sene 2017…

Ggeçenlerde babamla alışverişe bir AVM’ye gittik. Gezdik, yorulduk ve tabii susadık. Dedim ki dur babam ben içecek bir şeyler alıp geliyorum. Meşrubat reyonuna girdim bakınıyorum. Ne içsekkkkk nee içsekkkk?

“Aaaa o ne?”

“O kahverengi şişe de kim?”

“Nasıl yani?

Elime bir aldım ki Tamek…

Öyle acayip hissettim ki kendimi. Resmen 80’lere ışınlandım. Çocukluğuma geri döndüm.

“-Babaaaa baaaabbaaaa gellllll.”

Diye bi bağırdım. Kıyamam, babam koşarak geldi.

“Baba bak yaaaaa hatırlıyor musun? Seninle bir düğünde çektirdiğimiz fotoğrafımız vardı. Hadi aynı pozu tekrar verelim nolurrrrr?”

tamek meyve suyu Tamek Meyve Suyu Nostaljik Şişetamek 1

Fotoğrafımız da çok tatlış oldu. Ama en tatlış olanı ise fotoğraftan sonra içtiğimiz Tamek Nostaljik Şişede ki Meyve Suyumuzdu.

Ohhh iyi ki eskiler geri geliyor.

Tamek Meyve Suyu Nostaljik Şişe; Allaaammmm, yıl 1988 ve ben o düğün senin, bu park benim çılgınlar gibi geziyorum. ? E tabii daha küçücüğüm ve çok koşturup, bol susuyorum. Her susadığımda da babacığımın yanına koşturup; "-Baba baba, bana fişleni bu (vişneli su) alır mısın?" Diye yalvarıyorum. Babamda beni hemen elimden tutup en yakın bakkala götürür, kasadaki kahverengi şişelerden hangisini istersem alabileceğimi söylerdi. Öyle büyük bir olaydı ki, o kocamannnn kasanın içinde bir sürü şişe ve ben istediğimi alabilirim. Aman tanrım ne heyecan ne sevinç benim için. İçlerinden birini özenle seçip, kasada duran bakkal amcaya uzatırdım. Bakkal amca da kasasının yanına mavi çamaşır ipi ile bağladığı demir şişe açacağı ile kapağını açar ve bana geri uzatırdı. E sonra değmeyin keyfime. Lıkır lıkır ohhh miss gibi tamek meyve suyu. Düğünlere gittiğimizde beyaz düğün pastasının yanında kahverengi Tamek’i görünce sevinçten havalara uçardım. Büyükler gibi şişeden birşeyler içmenin keyfiydi Tamek meyve suları. Sene 2017... Ggeçenlerde babamla alışverişe bir AVM’ye gittik. Gezdik, yorulduk ve tabii susadık. Dedim ki dur babam ben içecek bir şeyler alıp geliyorum. Meşrubat reyonuna girdim bakınıyorum. Ne içsekkkkk nee içsekkkk? "Aaaa o ne?" "O kahverengi şişe de kim?" "Nasıl yani? Elime bir aldım ki Tamek... Öyle acayip hissettim ki kendimi. Resmen 80’lere ışınlandım. Çocukluğuma geri döndüm. "-Babaaaa baaaabbaaaa gellllll." Diye bi bağırdım. Kıyamam, babam koşarak geldi. "Baba bak yaaaaa hatırlıyor musun? Seninle bir düğünde çektirdiğimiz fotoğrafımız vardı. Hadi aynı pozu tekrar verelim nolurrrrr?" Fotoğrafımız da çok tatlış oldu. Ama en tatlış olanı ise fotoğraftan sonra içtiğimiz Tamek Nostaljik Şişede ki Meyve Suyumuzdu. Ohhh iyi ki eskiler geri geliyor.

Ne kadar beğenilmiş?

Ne kadar beğendin? Mutlaka söyle bize. Hadi aşağıdaki yıldızlara tıkla...

User Rating: Be the first one !
0

İnceleme Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir