Haz 22, 2017
1502 İzleme
4 0

BABALAR VE KIZLARI

Editör:

Babalar ve Kızları

Babalar baba olduklarını ne zaman anlarlar?
Babalar, anneler kadar yorulur mu?
Babalar, kızlarıyla nasıl vakit geçirmeli?
Babalar…

Bizim babamız Badiş, baba olduğunu Pia dünyaya gelince daha iyi anladı. Karentoş bizim kızımızdan çok, yol arkadaşımız, çantamız, oyuncaklarımızı paylaştığımız oyun arkadaşımız, kamp arkadaşımız falan oldu.

baba, baba olmak babaBABALAR VE KIZLARI5 delikafalar
O doğduğu günden beri öyle çok gezdik ki, Karoş ne zaman büyüdü, ne zaman 5 yaşına geldi? hiççç anlayamadık. Ben anne olarak kutsal iç güdülerimle anneliğe hemen ayak uydurdum. Ama Badiş babalıkta biraz zorlandı. Taa ki Karen, Fatih’e “Badiş” diyene kadar. O zaman resmi olarak “baba” olduğunu anladı.

Pia doğduktan sonra da resmi babalıktan, duygusal babalığa terfii etti. Artık önüne gelene,

– Ben kız babasıyım lan!
– Babayım lan! Ben.
– Badiş Babayım ben!

Falan fıstık diyerekten hepimize üstünlük taslıyor kendileri. E beş yıldır baba olduğunu anlayamayan adamada acıyoruz izin veriyoruz artık naapcan.

Baba olmanın bütün sorumluluklarını yerine getirmekle kalmayıp, analığımada göz diktiği vakitler oluyor bazen.

Badişim, baba olduğunu ikinci kızımız Pia doğduğunda çok daha iyi anladı. Neden öyle oldu bende anlamadım 🙂

 

Babalar yorulur mu?

 

Bazen benden bile yorgun oluyor. Misal ben bütün gün yemek, ev işi, kızların bakımı, emzirme falan derken tam götüm yer görüyor gece olmuş 23. Fatih nerde? Tabiisi ki koltukta sızmış 🙂 Yani babalar annelerden bile çok yorulurlar.

Kızlarıyla vakit geçirmeyi seven babalar yorulur. Badişim bütün gün üzerimden yük alıyor. Bi bakmışsın bizim Taga Bike’a binmiş üçü de sahilde gezinti yapıyorlar. Ben de; yardır Yaren ev işlerine koşturuyorum. Bazen de ben Pia tarafından esir düşüyorum. O zaman da Karen’le birlikte Youtube DeliKafalar sayfamıza video çekerlerken buluyorum. Kısacası;

babamız bizim evimisin en büyük iş ortağı 🙂

 

baba, baba olmak babaBABALAR VE KIZLARI2 delikafalar

 

O bazen iş için İstanbul’a gidiyor. 3-5 günde tüm saç dövmelerini bitirip gelmeyi planlıyor ama bazen bu süre uzayıp bir haftayı ve üstünü buluyor işte o zaman bizim tarafta işler karışıyor. Benim sinir kat sayım yavaş yavaş artıyor. Sabrımın derinliklerinde kayboluyorum. Kızlar mızmız.

Ama babamız geldiğinde deeeeee…

Hepimiz çok ama çokkkk mutlu oluyoruz. Genellikle üstüne atlayıp öpücük manyaa ettiğimiz doğrudur.

Ama en çok benim içim çiçek açıyor 🙂

Badişim yavrum ne güzel baba oldun be adam.

Baba lan benim adamım!

Babalar ve Kızları Babalar baba olduklarını ne zaman anlarlar? Babalar, anneler kadar yorulur mu? Babalar, kızlarıyla nasıl vakit geçirmeli? Babalar... Bizim babamız Badiş, baba olduğunu Pia dünyaya gelince daha iyi anladı. Karentoş bizim kızımızdan çok, yol arkadaşımız, çantamız, oyuncaklarımızı paylaştığımız oyun arkadaşımız, kamp arkadaşımız falan oldu. O doğduğu günden beri öyle çok gezdik ki, Karoş ne zaman büyüdü, ne zaman 5 yaşına geldi? hiççç anlayamadık. Ben anne olarak kutsal iç güdülerimle anneliğe hemen ayak uydurdum. Ama Badiş babalıkta biraz zorlandı. Taa ki Karen, Fatih'e "Badiş" diyene kadar. O zaman resmi olarak "baba" olduğunu anladı. Pia doğduktan sonra da resmi babalıktan, duygusal babalığa terfii etti. Artık önüne gelene, - Ben kız babasıyım lan! - Babayım lan! Ben. - Badiş Babayım ben! Falan fıstık diyerekten hepimize üstünlük taslıyor kendileri. E beş yıldır baba olduğunu anlayamayan adamada acıyoruz izin veriyoruz artık naapcan. Baba olmanın bütün sorumluluklarını yerine getirmekle kalmayıp, analığımada göz diktiği vakitler oluyor bazen. Badişim, baba olduğunu ikinci kızımız Pia doğduğunda çok daha iyi anladı. Neden öyle oldu bende anlamadım 🙂   Babalar yorulur mu?   Bazen benden bile yorgun oluyor. Misal ben bütün gün yemek, ev işi, kızların bakımı, emzirme falan derken tam götüm yer görüyor gece olmuş 23. Fatih nerde? Tabiisi ki koltukta sızmış 🙂 Yani babalar annelerden bile çok yorulurlar. Kızlarıyla vakit geçirmeyi seven babalar yorulur. Badişim bütün gün üzerimden yük alıyor. Bi bakmışsın bizim Taga Bike’a binmiş üçü de sahilde gezinti yapıyorlar. Ben de; yardır Yaren ev işlerine koşturuyorum. Bazen de ben Pia tarafından esir düşüyorum. O zaman da Karen’le birlikte Youtube DeliKafalar sayfamıza video çekerlerken buluyorum. Kısacası; babamız bizim evimisin en büyük iş ortağı 🙂     O bazen iş için İstanbul’a gidiyor. 3-5 günde tüm saç dövmelerini bitirip gelmeyi planlıyor ama bazen bu süre uzayıp bir haftayı ve üstünü buluyor işte o zaman bizim tarafta işler karışıyor. Benim sinir kat sayım yavaş yavaş artıyor. Sabrımın derinliklerinde kayboluyorum. Kızlar mızmız. Ama babamız geldiğinde deeeeee… Hepimiz çok ama çokkkk mutlu oluyoruz. Genellikle üstüne atlayıp öpücük manyaa ettiğimiz doğrudur. Ama en çok benim içim çiçek açıyor 🙂 Badişim yavrum ne güzel baba oldun be adam. Baba lan benim adamım!

Ne kadar beğenilmiş?

Ne kadar beğendin? Mutlaka söyle bize. Hadi aşağıdaki yıldızlara tıkla...

User Rating: Be the first one !
0

İnceleme Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir