Haz 28, 2018
1525 İzleme
6 0

Neden Filipinli bakıcı?

Editör:

Neden Filipinli Bakıcı? Çok zenginiz sokağa atıcak paramız var da ondan. Alakası yok tabii.

Ev içinde günlük yaşamımıza dönüp şöyle bir baktık ki biz (karı-koca) bildiğin housekeeper olmuşuz.

Sabah uyan kahve yap biraz ayıl o arada bebişler uyandığı için önce onlarla ilgilen sonra kahvaltıyı hazırla. Herkesin karnını doyurduğuna emin ol. Kahvaltı sofrasını topla, bulaşık makinesini boşalt yenileri ile doldur. Yerler süpürülücek. Badiş yavrum sen süpür ben sileyim olur mu?

Peki hayatım.

O ara da çocuklara bir aktivite bulalım ki biz evin temizliğini yapabilelim. En iyisi boya kalemleri, yok yok şimdi boya yapmasınlar dağılmasın ortalık. Hamur? Yoook o hiç olmaz. Lego ? Amannn parçaları tek tek ben topluyorum. Klasik Türk annesiyim ben aç TV’yi otursunlar karşısında uyuşuk uyuşuk. Offff en nefret ettiğim durum ama evin işi beklemez 1-2 saat sonra öğle yemeği faslı başlamadan temizlik işini bitirmem lazım.

O zaman mecburen TV başına yavrularım. Üzgünüm anneniz ve babanız temizlik yapmak zorunda.

Hooppp temizliğe koş. Temizlik bitti. Birer kahve içelim. Sen işle ilgili bir paylaşım yap Badiş’im de öğlen için n yemek yapalım? O klasik cevap. Benim için fark etmez. Ya etsin be adam. Sen sıyrıldın şimdi işten ben düşünüp bulucam. Daha bunun akşamı var. Neyse buzdolabında ne varsa artık. Öğle yemeği faslı da biter. Yine kaldır, yıka, doldur, boşalt. Yine bir kahve molası. Ay dur delikafalar instagram adresine de story çekeyim. Foto paylaşayım. Pia’cığımın uyku saati yukarı çıkıp o’nu uyutmalıyım. Uyuttum bu işlemimiz de en az yarım saat sürdü. Aaaaa saat ne ara 5 oldu yaaaağğğğğ. Olur tabi haydi akşam yemeği düşün şimdi. Dur boş boş düşünmek olmaz. Öğlen makineye attığın çamaşırlar bitti önce onları as. Bulaşık makinesinde ki bulaşıklar da bitti onları da boşalt. Ohh şimdi yemek yapmak için tezgahında makinende sende hazırsın.  Yemek yapalım mı? E tabii ki. Badiş’im sen salatalık malzemeleri yıka ben çocuklara önce bir çorba yapayım. Sonra ana yemekleri yaparım. Oldu da bitti maşallah. Hadi yine ortalığı temizleyelim mi? Tabii ki. Hemen topla, yıka, kaldır. Kareeeennnnnn annecim kıyafetlerini getir jimnastiğe gidicez. Karen’i ve Pia’yı giydirelim aşk. Ben Karen’i giydireyim sen Pia ile ilgilen. Ok.

Dışarı çıkıyoruzzzzz.

Jimnastik antremanımız da 2 saat sürüyor. Bu arada saat oldu akşam 20-20:30 haydi eve duş almaya. Eve gelip çocukları yıka. Badiş yıkıyorsa ben dışarıda giysileri havluları hazırlayıp bekliyorum. Çıkanı kurulayıp giydirip kurutup yatağa yatırıyorum. Yada ben yıkıyorsam tam tersini Badiş yapıyor. Kısaca saat oldu 22-22:30 selam koltuğum ben geldim.

Yaniiiiii günler böyle değişik değişik temizlik, yemek, çocuk üçlemesinin içinde akıp gidiyor. Ne ben Badiş’i görüyorum ne de Badiş beni. Ayrıca iş desen zaten hak getire. En son Bloğa ne yazı yazdım ben bile hatırlamıyorum. İşte tam böyle bir zaman da karar verdik Filipinli bakıcı için araştırma yapmaya…

Sonuçta parasını internetten kazanan bir insan olarak, deli gibi bir araştırma, okuma ve telefon trafiğine başladık. Çok iyi firmaların iletişimlerinin ne kadar kötü olduğunu da gördük. No name firmaların da ne kadar işe sahip çıktıklarını da…

Bir haftalık telefon ve mail trafiğinden sonra No name bir firma ile telefon üzerinden anlaştık ve risk alarak peşinatımızın yarısını yatırdık. Ertesi gün uçak ile geldi Shiela 🙂

Dün koltuğa uzanmış ve Tv izlerken buldum kendimi. İnanamadım. Gözlerim doldu bir an. Shiela o arada akşam yemeği yapıyordu. Ben de Pia kucağımda keyif yapıyordum. Aslında kaliteli vakit geçirmek ne kadar da insani bir duyguymuş. Badiş işinin başında dövme yapıyor ben kucağımda kızlarım keyif yapıyorum. Meğer biz ne kadar da kaptırmışız kendimizi ev işlerine. Ne kadar da evin hizmetçisi olmuşuz. Çocuklarımızı bile kucağımıza alırken illa ki bir iş uğruna almışız. Ya giydirmek, ya doyurmak ya da gezmeye gitmek için. Şimdi gerçekten sadece keyif yapmak için kucağımızdalar.

filipinli bakıcıNeden Filipinli bakıcı?2 1Neden Filipinli bakıcı? Neden Türk bakıcı değil?

Çünkü şu anda evimiz de hepimiz ingilizce konuşmak zorundayız. Zorunlulukla öğrenilen diller, kelimeler, cümleler unutulmuyor.

Hem ev işlerime yardımcı, hem çocuklarımıza abla, hem de bize teacher. Daha n isteyelim ki. Sonun da kaliteli zaman nasıl geçirilirmiş öğreniyoruz.

Hepimiz çok mutluyuz. Teşekkürler Shiela …

filipinli bakıcıNeden Filipinli bakıcı?1 1

kategori:
ailem · Deli Kafalar

İnceleme Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir